UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - lo

Mamy najlepsze klasy mundurowe w Polsce

poniedziałek, 20 kwiecień 2015

Nasi uczniowie, po 3 dniach zmagań, zajęli dwa czołowe miejsca na podium Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych, który odbywał się pod patronatem Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych gen. dyw. prof. Bogusława Packa. Potwierdziliśmy tym samym, że jesteśmy szkołą z najlepszymi w Polsce klasami mundurowymi.

Trzydniowy turniej rozpoczął się 15 kwietnia odprawą dwuosobowych zespołów i zapoznaniem z obowiązującymi regulaminami. Uczestnicy zostali zakwaterowani w remizie OSP w Czernej i niemal natychmiast przystąpili do rywalizacji między zespołowej. Pierwszą konkurencją był „Leśny tor przeszkód”. Kolejnymi konkurencjami w tym dniu były: „Test wiedzy”, „Marszobieg na orientację”, a w godzinach wieczornych rywalizacja „O jeden most za daleko”. Ta ostatnia konkurencja wymagała od uczniów nie tylko siły i sprawności fizycznej, ale również odporności psychicznej i odwagi do podejmowania odważnych decyzji. Drugi dzień to kolejne konkurencje: „Odbicie zakładnika” oraz „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Następnie krótki odpoczynek i „Rozwinięcie gaśnicze”, „Piekielny most” oraz „Road to stars”. Po kolacji – dla miłośników wyzwań i adrenaliny – „Normandia 1944”. Dzień trzeci zaskoczył uczestników Turnieju – pobudka o godzinie 6 rano i przed śniadankiem rozgrzewka, tyle, że istnie mordercza – „Bieg rzeźnika”. Uczestnicy turnieju wbiegali pod stromą górę na polanie (najwytrwalsi kilkadziesiąt razy). Zespół, który przybiegł jako ostatni odpadał z rywalizacji, pozostali znowu biegli i tak do ostatniego zawodnika. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z siebie uczniowie przystąpili do pakowania swoich rzeczy. Ostatnia konkurencja odbyła się na strzelnicy w Paczółtowicach.

 

Nasi uczniowie zdobyli w klasyfikacji generalnej 2 i 3 miejsce w Polsce:

 
2 miejsce - Jakub Szczepański i Patryk Wesołowski kl. II C
3 miejsce - Łukasz Leszczyński kl. III B i Michał Rojecki II D

 

W poszczególnych konkurencjach też byliśmy najlepsi:

 

1 miejsce w "Pierwsza pomoc przedmedyczna" - Robert Kraszewski i Paweł Nowok kl. I B
1 miejsce w "Road to stars" - Jakub Szczepański i Patryk Wesołowski kl. II C
 

Wyniki turnieju potwierdzają, że klasy mundurowe w Zespole Szkół Akademickich we Włocławku należą do najlepszych w Polsce!

Gratulujemy!