UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Baza dydaktyczna

Zajęcia Naszych uczniów odbywają się w budynku Zespołu Szkół Akademickich Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku. Gmach Collegium Novum jest nowoczesny i zaprojektowany z myślą o spełnianiu zadań edukacyjnych. Jednocześnie jest to miejsce bezpieczne i przystosowane do odpowiedniego funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Budynek Collegium Maius to dawna siedziba szkoły podstawowej nr 4 i wróciła do swojej pierwotnej funkcji, misci się teraz Akademicka Szkoła Podstawowa nr 1.

Zajęcia lekcyjne odbywają się w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach. Dysponujemy salą gimnastyczną wyposażoną w niezbędny sprzęt oraz przybory sportowe do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Nasza sala posiada bardzo dobre zaplecze socjalne oraz sanitarne (natryski). Szkoła wykorzystuje pracownię komputerową, która pracuje zarówno w sieciach lokalnych, jak i sieciach rozległych. Dostęp do Internetu zapewniają łącza dzierżawione z prędkością do 15 Mb/s. Oprogramowanie komputerów umożliwia naukę podstawowych i zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. W budynku Naszej szkoły są też przygotowane miejsca z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu (ZSAU).

Nauka języków będzie przebiegać w doskonale wyposażonych salach multimedialnych. Każda pracownia językowa, czy informatyczna posiada stanowiska komputerowe wyposażone w interaktywne pakiety. Umożliwiają one przeglądanie sekwencji video, odsłuchiwanie materiałów audio oraz sprawdzanie wiedzy w wybranym momencie kursu lub zajęć lekcyjnych. Do bazy dydaktycznej należą również laboratorium chemiczne i fizyczne, w którym uczniowie będą mogli zobaczyć jakimi prawami rządzi się otaczający Nas Świat. Uczniowie mogą też korzystać z księgozbioru Biblioteki Głównej Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej we Włocławku. W zasięgu uczniów znajdzie się 54,5 tys. książek i 28 tytułów prenumerowanych czasopism.