UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności - loms

Światowy Dzień Bez Papierosa

wtorek, 09 czerwiec 2015

Dnia 27.05.2015 roku w Zespole Szkół Akademickich  z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa odbyły się warsztaty o tematyce antynikotynowej oraz antynarkotykowej.

Zajęcia zostały zorganizowane przez psychologa szkolnego, pielęgniarkę szkolną oraz uczennice z klasy II LO profilu psychologiczno - pedagogicznym dla uczniów gimnazjum oraz liceum. Warsztaty miały na celu dostarczyć uczestnikom informacji na temat szkodliwości oraz skutków nikotynizmu i narkomani. Uczniowie zostali zapoznani między innymi z rodzajami tytoniu, narkotyków. Dowiedzieli się także jakie substancje poza nikotyną znajdują się w papierosie, czym grozi nałóg palenia tytoniu oraz narkomani, a także jakie są najskuteczniejsze sposoby walki z nałogiem. Uczennice klasy II LO zaprezentowały dwie scenki poświęcone problemowi uzależnień. Uczniom rozdawano ulotki o tematyce antynikotynowej.

 

Zapraszamy do galerii: