UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do ciekawostki

Chcesz być żołnierzem, przyjdź do ZSA!

niedziela, 18 czerwiec 2017

Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku uczestniczy jako jedna z 57 szkół w Polsce zakwalifikowana do pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej Certyfikowanych Pionów Wojskowych Klas Mundurowych.

Celem projektu jest kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych, ale przede wszystkim przygotowanie młodzieży do służby wojskowej. Zakwalifikowane do programu placówki edukacyjne uczestniczyć będą w realizacji jednolitego i kompleksowego programu nauczania, którego efektem będą realne korzyści płynące zarówno dla społeczeństwa, uczniów jak również szkoły. Absolwenci placówek biorących udział w programie będą mogli po zakończeniu nauki przejść kilkutygodniowe szkolenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również absolutne pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, jak również Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych. W trakcie nauki uczniowie będą zdobywali bezpłatnie prawa jazdy kat. B.