UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do ciekawostki

Projekt KLASA z ECDL

czwartek, 21 kwiecień 2016

Od 1 września 2016 roku ZSA uczestniczyć będzie w projekcie Klasa z ECDL, który umożliwi naszym uczniom uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, uznawanego przez pracodawców na całym świecie. Projekt realizowany będzie we wszystkich pięciu szkołach Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku.


 Projekt KLASA z ECDL – pozwala przygotować uczestników do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie podstawowych umiejętności cyfrowych (komputerowych). Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (European Computer Driving Licence – ECDL) to europejski standard umiejętności komputerowych, opracowany i stale aktualizowany w oparciu o badania wymagań pracodawców. Niezbędny, aby młodych ludzi dobrze przygotować do wejścia na rynek pracy, ale też dobrze przygotować do czynnego uczestnictwa w życiu codziennym. Zdobywając odpowiedni certyfikat ECDL przedstawiasz pracodawcy swoje kompetencje komputerowe potrzebne w pracy zawodowej.

Korzyści dla uczniów z uczestnictwa w projekcie:

✓    standaryzacja i uporządkowanie umiejętności komputerowych zgodnie z europejskim, wypracowanym od ponad 20 lat standardem
✓    przygotowanie do zdobycia potrzebnego na dalszych etapach kształcenia oraz na rynku pracy certyfikatu ECDL
✓    możliwość zdobycia certyfikatu ECDL w sprzyjających warunkach (w szkolnym laboratorium)
✓    wymiana wiedzy i umiejętności z rówieśnikami z innych szkół biorących udział w projekcie
✓    udział i współpraca w ramach projektów, akcji czy konkursów organizowanych w projekcie

Korzyści dla szkoły i nauczycieli:

✓    założenie edukacyjnego laboratorium ECDL w szkolnej pracowni komputerowej
✓    korzystanie ze znaków firmowych ECDL na stronach szkoły, folderach i innych materiałach
✓    możliwość zaproponowania uczniom ciekawej i atrakcyjnej formy dodatkowego rozwoju
✓    możliwość współpracy ze szkołami biorącymi udział w projekcie – wymiana doświadczeń, rozwój, rywalizacja, wspólne projekty
✓    możliwość zdobycia uprawnień egzaminatora ECDL dla nauczyciela informatyki
✓    dostęp do materiałów ćwiczeniowych opracowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne

Więcej informacji na temat ECDL TUTAJ