UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do ciekawostki

Projekt KLASA z ECDL

czwartek, 21, kwiecień 2016

Od 1 września 2016 roku ZSA uczestniczyć będzie w projekcie Klasa z ECDL, który umożliwi naszym uczniom uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, uznawanego przez pracodawców na całym świecie. Projekt realizowany będzie we wszystkich pięciu szkołach Zespołu Szkół Akademickich.


 Projekt KLASA z ECDL – pozwala przygotować uczestników do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie podstawowych umiejętności cyfrowych (komputerowych). Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (European Computer Driving Licence – ECDL) to europejski standard umiejętności komputerowych, opracowany i stale aktualizowany w oparciu o badania wymagań pracodawców. Niezbędny, aby młodych ludzi dobrze przygotować do wejścia na rynek pracy, ale też dobrze przygotować do czynnego uczestnictwa w życiu codziennym. Zdobywając odpowiedni certyfikat ECDL przedstawiasz pracodawcy swoje kompetencje komputerowe potrzebne w pracy zawodowej.

Korzyści dla uczniów z uczestnictwa w projekcie:

✓    standaryzacja i uporządkowanie umiejętności komputerowych zgodnie z europejskim, wypracowanym od ponad 20 lat standardem
✓    przygotowanie do zdobycia potrzebnego na dalszych etapach kształcenia oraz na rynku pracy certyfikatu ECDL
✓    możliwość zdobycia certyfikatu ECDL w sprzyjających warunkach (w szkolnym laboratorium)
✓    wymiana wiedzy i umiejętności z rówieśnikami z innych szkół biorących udział w projekcie
✓    udział i współpraca w ramach projektów, akcji czy konkursów organizowanych w projekcie

Korzyści dla szkoły i nauczycieli:

✓    założenie edukacyjnego laboratorium ECDL w szkolnej pracowni komputerowej
✓    korzystanie ze znaków firmowych ECDL na stronach szkoły, folderach i innych materiałach
✓    możliwość zaproponowania uczniom ciekawej i atrakcyjnej formy dodatkowego rozwoju
✓    możliwość współpracy ze szkołami biorącymi udział w projekcie – wymiana doświadczeń, rozwój, rywalizacja, wspólne projekty
✓    możliwość zdobycia uprawnień egzaminatora ECDL dla nauczyciela informatyki
✓    dostęp do materiałów ćwiczeniowych opracowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne

Więcej informacji na temat ECDL TUTAJ