UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do ciekawostki

Podpisanie porozumień

środa, 18 listopad 2015

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2015 roku, podpisaliśmy porozumienia o współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień we Włocławku i Komendą Miejską Policji we Włocławku. To historyczny dzień w krótkiej historii Zespołu Szkół Akademickich KSW we Włocławku.

Dzień 10 listopada 2015 roku zapisze się w historii Zespołu Szkól Akademickich złotymi zgłoskami. W tym dniu zostały podpisane porozumienia między naszą szkołą a Wojskową Komendą Uzupełnień i Komendą Miejską Policji. Dwóch komendantów miasta Włocławka - ppłk Radosław Niecikowski i insp. Piotr Stachowiak - w obecności znakomitych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców podpisali porozumienia o współpracy, które przyczynią się zwiększenia obronności i bezpieczeństwa państwa, wychowania patriotycznego naszych uczniów, kultywowania chlubnych tradycji Wojska Polskiego i Policji. Porozumienia spowodują większą integrację środowisk żołnierskiego i policyjnego z młodzieżą szkolną w ramach działalności edukacyjnej, pozwolą na nawiązanie ściślejszych relacji między uczniami a zawodową kadrą wojskową i policyjną. Otwierają również drogę do współpracy szkoły z jednostkami i wyższymi szkołami wojskowymi. Uczniowie ZSA będą mieli możliwość zapoznawania się z najnowszą techniką wojskową i policyjną a także korzystać bezpośrednio z wiedzy doświadczonej kadry zawodowej obu formacji.

W uroczystości podpisania porozumień, oprócz głównych bohaterów, Komendanta WKU ppłk Radosława Niecikowskiego i Komendanta Miejskiego Policji insp. Piotra Stachowiaka udział wzięli dostojni goście: prorektor Kujawskiej Szkoły Wyższej dr Władysław Kubiak, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych dr Henryk Stępień, dyrektor Instytutu Logistyki i Techniki KSW płk Witold Terechowicz, dowódca jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Dariusz Krysiński, przedstawiciele WKU mjr Jacek Tobera i kpt Mariusz Zwierzchowski, prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Andrzej Ossowski, dyrektor Centrum systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych Ireneusz Wieczorek, wicedyr. CKZiU Anna Żeglicz, rzecznik Kujawskiej Szkoły Wyższej Monika Jabłońska, przedstawiciel Stowarzyszenia OLIGO Elżbieta Mamońska.

Nieocenionej pomocy w nawiązaniu współpracy z WKU we Włocławku i jednostkami wojskowymi udzielił nam płk Witold Terechowicz, do niedawna oficer kierownictwa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Dziękujemy!

Uroczystość na stronie Komendy Miejskiej Policji we Włocławku TUTAJ

Zapraszamy do fotorelacji z podpisania porozumień.