UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do ciekawostki

Współpraca zagraniczna ZSA

wtorek, 03, marzec 2020

Zespół Szkół Akademickich realizować będzie w roku szkolnym 2019/2020 projekt europejski Ponadnarodowa Mobilność Uczniów.

Projekt zatytułowany „Poza horyzontem-nauka i wiedza łączą Europę” umożliwi 20 uczniom Akademickiego Technikum Wojskowego oraz ich opiekunom udział w tygodniowych warsztatach organizowanych na bułgarskim wybrzeżu w czerwcu 2020. Uczniowie szkoły partnerskiej w Burgas wspólnie z polskimi rówieśnikami będą poznawać lokalną kulturę, uczestniczyć w zajęciach szkolnych, sportowych oraz krajoznawczych. W rezultacie uczniowie zdobędą nowe praktyczne umiejętności, zrozumieją zależności we współczesnym świecie, oswoją się ze środowiskiem międzynarodowym i udoskonalą znajomość języków obcych.

Wyjazd do Burgas zaplanowany został w terminie 20-27 czerwca i jest w pełni finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER.

Wkrótce zamieścimy na tej stronie Regulamin Naboru dla uczniów oraz kadry biorącej udział w przedsięwzięciu.


W dniach 5 - 11 kwietnia 2020 roku dyrektor ZSA będzie uczestniczył w szkoleniu informatycznym ICT skills for Educators (ICTE) w Barcelonie (Hiszpania).


W pierwszych dniach maja 2020 roku 5 uczniów ZSA wraz z opiekunem wyjadą na 5 dniową wycieczkę do Strasburga do siedziby Parlamentu Europejskiego.