Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Wielki sukces wioślarski Fabiana Barańskiego! 9 miejsce w Europie!

wtorek, 28 czerwiec 2016

Fabian Barański z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego ZSA przyzwyczaił nas już do sukcesów. Tym razem nie dał szans przeciwnikom wygrywając Regaty Kwalifikacyjne Juniorów w Kruszwicy i wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika Pegaza Wrocław aż o 14 sekund!

Fabian w finałowym biegu uzyskał czas 7:03:40 sek. który jest gorszy od rekordu świata juniorów zaledwie o 8 sekund. Wobec takiego wyniku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich podjął decyzję o wysłaniu naszego zawodnika na Mistrzostwa Europy Juniorów w Trokach na Litwie, które odbędą się w dniach 9 - 10 lipca 2016r.

Gratulacje Fabian! Cała szkoła trzyma za Ciebie kciuki na Mistrzostwach Europy!

Z ostatniej chwili: Konkurencja jedynek juniorów (skiff) była bardzo trudna ponieważ aż 23 kraje wystawiły swoich najlepszych zawodników na Mistrzostwa Europy w Trokach. W losowaniu półfinałów zabrakło Fabianowi szczęścia, ponieważ trafił na bardzo mocnych przeciwników. Półfinał, który wygrał Holender przed Litwinem i Niemcem był o 8 sekund szybszy od drugiego półfinału. Wyżej wymienieni zawodnicy w późniejszym finale rozdzielili pomiędzy siebie miejsca medalowe. Ostatecznie Fabian zajął 9 miejsce w Europie co jest bardzo wielkim sukcesem, zważywszy, że uległ tylko starszym o rok kolegom, którzy w przyszłym roku będą już "młodzieżowcami" a Fabian pozostanie jeszcze rok juniorem.