UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Team ZSA w konkursie CanSat 2024

czwartek, 28 wrzesień 2023

Zespół uczniów Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku wraz z opiekunem p. Sławomirem Szymańskim, został zakwalifikowany do udziału w międzynarodowym konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2024.

CanSat to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas którego młodzież konstruuje symulatory sond kosmicznych oraz przeprowadza za ich pomocą badania naukowe. Zadania w drużynach są podzielone na wiele obszarów, takich jak: konstruowanie, programowanie, raportowanie, zbieranie i analiza danych, działania promocyjne i edukacyjne. Dzięki temu każdy może znaleźć zakres prac dopasowany do swoich zainteresowań. To bardzo interdyscyplinarny i holistyczny program, świetna szansa na integrację uczniów i budowanie kompetencji XXI wieku w tym pracy zespołowej i projektowej.

Więcej na temat programu - https://cansat.esa.int/pl/

Zespół:

  • opiekun Sławomir Szymański
  • uczniowie klasa 2TC: Zofia Głąb, Maja Wszelak, Kamil Grudziński, Wiktor Jarzębiński.