UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Kadeci ZSA w Warszawie

piątek, 22 wrzesień 2023

Kompania reprezentacyjna i poczet sztandarowy Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku, wzięły udział w uroczystościach 81 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Uroczystości centralne odbyły się w Warszawie.

Uczniowie ZSA pod opieką dyrektora Zbigniewa Suszyńskiego, wicedyrektor Agnieszki Zdrojewskiej i nauczyciela klas mundurowych Janusza Drożdżewskiego, wzięli udział w prezentacji działań Związku Żołnierzy NSZ, mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, defiladzie żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i 18 oddziałów klas mundurowych z calej Polski, a także w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie ZSA godnie zaprezentowali szkołę, wykazując się organizacją i dyscypliną na wysokim poziomie.

Zapraszamy do relacji foto autorstwa p. Pawła Grabczewskiego.