UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Ślubowanie Kadetów i uczniów ZSA

środa, 23 listopad 2022

23 listopada 2022 roku, w Święto Szkoły Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku, 199 uczniów klas pierwszych - 152 Kadetów i 47 uczniów klas ogólnych i sportowych, złożyło Ślubowanie przy Pomniku Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Uroczystość odbyła się z ceremoniałem wojskowym przy akompaniamencie orkiestry Zespołu Szkół Samochodowych z Włocławka.

W uroczystym ślubowaniu, oprócz zaproszonych znakomitych gości, udział wzięła bardzo liczna grupa rodzin Kadetów i pierwszoklasistów, dziękujemy za przybycie. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Piotr Kowal - Przewodniczący Rady Miasta Włocławek, Monika Jabłońska - Zastępca Prezydenta Włocławka, Eugeniusz Lala - Dyrektor Biura Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego, dr hab. Stanisław Kunikowski - Prezes Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, dr Henryk Stępień - Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej, organu prowadzącego szkołę. Przedstawiciele służb mundurowych: ppłk Roman Piotrowski - zastępca dowódcy Garnizonu Toruń, ppłk Grzegorz Tucholski - Szef Wojskowego Centrum rekrutacji we Włocławku, mł. insp. Jarosław Stocki - pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku, mł. bryg. Mariusz Bladoszewski - zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, mjr Edyta Marecka - zastępca dyrektora Zakładu Karnego we Włocławku, dr Piotr Siębida - Naczelnik Wydziału Służb Dyżurnych i Prewencji Straży Miejskiej we Włocławku, st. chor. sztab. Andrzej Ossowski - Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, por. Andrzej Dukat - przedstawiciel Związku Saperów Polskich we Włocławku, a także przedstawiciele klubów sportowych współpracujących z Zespołem Szkół Akademickich.

Uroczystość ślubowania odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym przy akompaniamencie Orkiestry Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku pod batutą Grzegorza Augustynowicza. Serdeczne podziękowania dla orkiestry za uświetnienie naszej uroczystości! Kadetów ZSA do uroczystości ślubowania przygotowali nauczyciele edukacji wojskowej: Dionizy Budziszewski, Janusz Drożdżewski i wicedyrektor Ireneusz Wieczorek.

Zapraszam do galerii foto autorstwa Pawła Grabczewskiego.