UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Uroczysty apel 11 listopada 2022

piątek, 11 listopad 2022

Dzień 10 listopada 2022 roku, przeddzień Narodowego Świeta Niepodłegłości, obfitował w uroczyste wydarzenia. O godzinie 11:11 wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku, począwszy od Oddziału Przedszkolnego po Technikum, zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, czyli nasz Hymn Narodowy.

O godzinie 11:30 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przeznaczona dla uczniów Akademickiego Technikum Wojskowego, w której uczestniczył major Krzysztof Klugiewicz, zastępca szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji we Włocławku. Akademia była piękną i żywą lekcją historii odzyskania przez Polskę niepodległości 104 lata temu. Akademię przygotowała p. Monika Jeske, nauczyciel historii, przy wsparciu p. Marzeny Obieleckiej, a głównymi aktorami byli uczniowie Zespołu Szkół Akademickich, od szkoły podstawowej do ponadpodstawowej. Kolejna akademia rozpoczęła sie o godzinie 12:30 i przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących ZSA. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tych uroczystości, w szczególności wystepującym aktorom, solistom i chórowi, który dał piekny koncert pieśni patriotycznych. Brawo młodzież!

Zapraszamy do galerii foto z uroczystości autorstwa p. Marleny Grabczewskiej, p. Aleksandry Gardysiak i p. Ireneusza Wieczorka. Dziękujemy!