UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Sukces na Strzeleckich Mistrzostwach Polski

czwartek, 10 listopad 2022

W dniu 9 listopada br. drużyna Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku brała udział w Strzeleckich Mistrzostwach Polski. W zawodach wzięło udział 64 kadetów objętych programami: Oddziały Przygotowania Wojskowego i Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe z 16 szkół wyłonionych drogą wojewódzkich eliminacji.

W wyniku zaciętej rywalizacji zajęliśmy 5 miejsce w Polsce, co jest wielkim sukcesem szkoły i Kadetów ją reprezentujących. Konkurencje kadeckie zostały rozegrane na systemie szkolno-treningowym „Śnieżnik”, a ich scenariusze oparte były na konkretnych sytuacjach taktycznych. Oprócz konkurencji strzeleckich Kadeci szkolili się na punktach nauczania: ścieżka saperska; SERE (budowa schronień, techniki linowe, rozpalanie ogniska, uzdatnianie wody); pierwsza pomoc na polu walki; pokaz sprzętu wojskowego; podstawy taktyki (marsz ubezpieczony, rolowanie). Zawody odbywały się w obiektach 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. 
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Kamil Piłatowski – klasa 4TAg
Adrian Lewandowski – klasa 4TA
Jakub Antonowicz – klasa 3TA
Kierownikiem drużyny był p. Ireneusz Wieczorek - wicedyrektor ZSA.

Serdeczne gratulacje dla naszych reprezentantów!