UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Pasowanie pierwszaków na uczniów ZSA

piątek, 28 październik 2022

27 października 2022 roku w Zespole Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pierwszaków Akademickiej Szkoły Podstawowej nr 1 i Akademickiej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 1. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Uroczystość ta wpisała się już na stałe w kalendarz Zespołu Szkół Akademickich. Uczniowie dwóch pierwszych klas szkół podstawowych przygotowywali się do ślubowania od początku roku szkolnego pod opieką pań wychowawczyń: Justyny Brzezińskiej i Magdaleny Dyjety. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Dzieci pięknie przedstawiły program artystyczny. Wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najwięcej emocji wzbudził sam moment ślubowania. Aktu pasowania na ucznia dokonał Zbigniew Suszyński, dyrektor ZSA. Tym aktem pierwszaki stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej Zespołu Szkół Akademickich. Zgodnie z tradycją szkoły wszystkie dzieci otrzymały upominki, a ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.