UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Kadeci ZSA na poligonie w Łojewie

sobota, 01 październik 2022

W dniach 26-30 września 45 kadetów klas wojskowych Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku uczestniczących w V edycji Pilotażowego Programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” brało udział w obozie szkoleniowym, który odbył się w Przykoszarowym Ośrodku Szkolenia Wojskowego w Łojewie.

Młodzi kadeci podnosili swoje umiejętności z zakresu szkolenia strzeleckiego, POPL, OPBMR, terenoznawstwa, taktyki, szkolenia inżynieryjno-saperskiego oraz szkolenia medycznego. Zajęcia prowadzili instruktorzy wojskowi jednostki patronackiej 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego. Pogoda była taktyczna, co w młodych ludziach dało impuls do wspólnego działania i pełnej integracji.

Dziękujemy MON, CWCR i żołnierzom JW. 1523 w Inowrocławiu za możliwość zaszczepienia w młodzieży poczucia obowiązku służenia Ojczyźnie i społeczeństwu.

Zapraszamy do galerii foto, dzień po dniu obozu, autorstwa wicedyrektora ZSA p. Ireneusza Wieczorka.

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

Dzień 4

Dzień 5