UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

3 miejsce w zawodach sportowo-obronnych w Wędrzynie

środa, 15 czerwiec 2022

W dniach 6-8 czerwca 2022 roku na terenie poligonu w Wędrzynie odbyły się zawody sportowo-obronne zorganizowane przez Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji (CWCR) oraz 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną im. gen. broni Józefa Dowbor-Muśnickiego.

Kadeci dziesięciu szkół z całej Polski rywalizowali ze sobą w takich konkurencjach jak: Pętla taktyczna (3km z trzema odcinkami specjalnymi Alpha OSA – pierwsza pomoc, Bravo OSB – teren skażony, Charlie OSC – skryte pokonywanie terenu), strzelanie z kbks, rzut granatem, składanie i rozkładanie broni oraz pokonanie toru przeszkód na Ośrodku Sprawności Fizycznej. Po wyrównanej walce zdobyliśmy 3 miejsce z dobrym wynikiem 136 pkt.

Nagrody wręczyli: Dowódca 17 WBZ gen. bryg. Dariusz Kosowski oraz przedstawiciel CWCR ppłk. Paweł Burzyński.

Zespół Szkół Akademickich reprezentowali:

  1. Jakub Antonowicz – 2TA (kapitan drużyny)
  2. Kamil Piłatowski – 3TAg
  3. Mateusz Jędrzejewski – 3A
  4. Kamil Gołębiewski – 2TA
  5. Aleksander Piłatowski – 2TA
  6. Wiktoria Małkowska – 3TAg
  7. Julia Silko – 1TA

Zapraszamy do galerii foto autorstwa wicedyrektora ZSA p. Ireneusza Wieczorka