UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Egzamin Kadetów z Edukacji Wojskowej

piątek, 21 styczeń 2022

W dniu 13 stycznia 2022 roku kadeci Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku, uczestniczyli w egzaminie teoretycznym i praktycznym, podsumowującym półtoraroczny okres szkolenia w przedmiocie „Edukacja wojskowa” IV edycji Programu Pilotażowego „CWKM”.

Po napisaniu testu, pod okiem żołnierzy instruktorów 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, w części praktycznej sprawdzono umiejętności kadetów w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej, taktyki, szkolenia strzeleckiego i medycznego, a także terenoznawstwa i POPL. To kolejne wyzwanie w życiu młodych ludzi, ale dzięki zaangażowaniu w naukę i szkolenie wojskowe, ten ważny egzamin kadeci zaliczyli w stopniu zadowalającym.

Tekst i foto: Wicedyrektor ZSA Ireneusz Wieczorek