UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Plac Wolności we Włocławku - Święto Szkoły - 23 listopada 2021

wtorek, 23 listopad 2021

Dzisiaj, 23 listopada 2021 roku o godz. 12:00, na Placu Wolności we Włocławku, rozpoczęła się uroczystość Ślubowania Kadetów Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku. Przy Pomniku Żołnierza Polskiego ślubowanie złożyło 196 Kadetów klas mundurowych ZSA.

Uroczystości Święta Szkoły, nad którymi Honorowy Patronat objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów i zapalenia zniczy pod pamiątkowa tablicą w budynku szkoły przez uczniów i dyrekcję szkoły. Następnie delegacja uczniów z dyrektorem ZSA udała się na włocławskie Zawiśle pod Pomnik Obrońców Wisły 1920 roku, by tam złożyć kwiaty i zapalić znicze. Kolejnym etapem upamiętnienia Obrońców Wisły 1920 roku było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą pamiątkową na włocławskich Bulwarach przy kościele Św. Jana.

O godz. 10:00 rozpoczęła się Msza Święta w Bazylice Katedralnej w intencji Kadetów składających ślubowanie, w której brali udział nauczyciele i uczniowie ZSA oraz zaproszeni na uroczystości goście. Główna uroczystość ślubowania Kadetów miała miejsce przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności we Włocławku. Uroczystość miała charakter patriotyczny i zaszczycili ją swoją obecnością znamienici goście: Poseł na sejm RP - dr Joanna Borowiak, pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej - gen. bryg. Artur Dębczak, dyrektor Biura ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", Prezydent Miasta Włocławek - dr Marek Wojtkowski, Przewodniczący Rady Miasta wraz z radnymi - Stanisław Wawrzonkoski, reprezentująca Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, dyrektor delegatury we Włocławku - Dorota Dzięgielewska, Wikariusz Generalny Kurii Diecezjalnej - ks. prałat dr hab. Wojciech Frątczak, inspektor Urzędu Lotnictwa Cywilnego - Józef Makowski, dyrektor Biura Operacyjnego PLL LOT - Michał Witkowski, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej - płk Andrzej Gniot, Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej - dr inż. Adam Rejmak oraz przedstawiciele służb mundurowych: Gen. dyw. Andrzej Lelewski, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy - płk Robert Putrzyński, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień we Włocławku - ppłk Grzegorz Tucholski, zastępca Szefa Techniki Lotniczej 3 Regionalnej Bazy Logistycznej w Krakowie - ppłk Marcin Furmańczyk, Prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego - st. chor. sztab. Andrzej Ossowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Maciej Krzemkowski, Dyrektor Zakładu Karnego - mjr Jacek Kaźmierczak, Komendant Straży Miejskiej - Andrzej Krajewski, Pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji, reprezentant 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego - mjr Sylwester Ludwiczak, reprezentant 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej - ..., dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu - Andrzej Zdrojewski oraz Szymon Szynkowski - sistrzeniec patrona klas mundurowych ZSA Cichociemnego Antoniego Iglewskiego "Ponara". Żeby wymienić wszystkich znamienitych gości, zabrakłoby miejsca na tej stronie.

Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszego dnia, fotek jest dużo ale są ułożone chronologicznie: