UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

VI CZKM Wędrzyn 2021 - dzień po dniu

wtorek, 28 wrzesień 2021

W dniach od 16 do 22 sierpnia 2021 roku, na obiektach szkoleniowych 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbył się VI Centralny Zlot Klas Mundurowych Wędrzyn 2021. W zlocie uczestniczyło 17 najlepszych szkół z Polski, w tym osiemnastoosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku pod opieką p. Anety Gałkiewicz i p. Ireneusza Wieczorka, autora fotorelacji.

Kadeci klas mundurowych w ciągu siedmiu dni pobytu, mieli możliwość doskonalenia umiejętności wojskowych oraz cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole. Uczniowie poznali także historię i tradycje wojsk pancernych, zmechanizowanych i zmotoryzowanych.

Pod okiem zawodowych żołnierzy, kadeci ćwiczyli w następujących obszarach:
- pokonywanie przeszkody wodnej i transportowanie rannego z pola walki.
- rozminowywanie i zaminowywanie terenu.
- poznali, czym jest technika Hunter Killer Team i walka wręcz.
- mogli także doświadczyć poruszania się w zajętym przez wrogie siły mieście, wykonać szturm na budynek oraz przemieszczać się Kołowym Transporterem Opancerzonym (KTO).
- była także nauka na symulatorze szkolenia kierowców KTO Rosomak – JASKIER.
- dużym i ciekawym, pełnym rywalizacji było pokonanie toru napalmowego z użyciem masek przeciwgazowych.
- dynamiczny i statyczny pokaz w Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym dostarczył uczniom wielu wrażeń, gdyż w realistycznych warunkach mogli poznać działanie taktyczne żołnierzy.
- w ostatnim dniu zmagań przeprowadzono pętlę taktyczną, w czasie której kładziono nacisk na współdziałanie w zespole. „Nie zostawiamy swoich na polu walki” to motto ćwiczenia.

Trud i wysiłek został doceniony przez Dyrektora Biura do Spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” gen. bryg. Artura Dębczaka oraz dowódcę 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Dariusza Kosowskiego, którzy podczas uroczystego zamknięcia VI Centralnego Zlotu Klas Mundurowych uhonorowali wszystkie szkoły równorzędnymi pucharami.

Dziękujemy uczniom i opiekunom za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły i województwa … no i w nowym roku szkolnym pracujemy na możliwość udziału w kolejnym Zlocie.

Zapraszamy do galerii foto - dzień po dniu.

VI CZKM - Wędrzyn 2021 - dzień 1

VI CZKM - Wędrzyn 2021 - dzień 2

VI CZKM - Wędrzyn 2021 - dzień 3

VI CZKM - Wędrzyn 2021 - dzień 4

VI CZKM - Wędrzyn 2021 - dzień 5

VI CZKM - Wędrzyn 2021 - dzień 6

VI CZKM - Wędrzyn 2021 - dzień 7