UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Rozpoczęcie 10 roku szkolnego w ZSA

środa, 01, wrzesień 2021

Inauguracja roku szkolnego 2021/22 miała wyjątkowy charakter. Odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR we Włocławku (stara hala sportowa), która zapełniła się do ostatniego miejsca jak za dawnych lat, kiedy grał w koszykówkę nasz Nobiles a później Anwil. Dawno, bardzo dawno hala OSiR nie była zapełniona do ostatniego miejsca.

Głównymi bohaterami uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22 byli uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele uczący w Zespole Szkół Akademickich we Włocławku. Uroczystość uświetnili swoją obecnością również znakomici goście: poseł na Sejm RP - dr Joanna Borowiak, wiceprezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego z Warszawy - wiceminister Michał Witkowski, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Sławomir Kopyść, Prezes Włocławskiego Towarzystwa Naukowego - dr Zbigniew Brenda, Rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej, organ prowadzący szkołę - dr inż. Adam Rejmak, przedstawiciel Kuratora Oświaty w Bydgoszczy - wizytator Ewa Adamczyk, Inspektor Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie - kpt Józef Makowski, Komendant Włocławskiej Komendy Uzupełnień - ppłk Grzegorz Tucholski, zastępca dowódcy 2. Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu - ppłk  Marcin Malinowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej - bryg. Maciej Krzemkowski oraz inni przedstawiciele służb mundurowych Włocławka, prezesi Klubów sportowych, związków żołnierskich, instytucji współpracujących z Zespołem Szkół Akademickich. W części artystycznej wystąpił zespół Dywizjon z Liceum Lotniczego w Dęblinie. Serdecznie dziękujemy!

Relacja z rozpoczęcia roku w portalu Kujawy.media.pl DDWłocławek