UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Wizyta w Szkole Orląt w Dęblinie

wtorek, 17, sierpień 2021

Dyrektor Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku Zbigniew Suszyński oraz wicedyrektor ZSA Henryk Kierzkowski odwiedzili Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Dęblinie. Celem wizyty było nawiązanie współpracy miedzy naszymi szkołami. Naszą delegację serdecznie przyjął dyrektor OLL ppłk mgr inż. Andrzej Jaworski.

W spotkaniu uczestniczył również pan Andrzej Królikowski założyciel i kierownik muzyczny zespołu wokalnego "DYWIZJON", który uświetni swoim występem uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole. Uzgodniono wszystkie szczegóły i zasady współpracy między naszymi szkołami. Po spotkaniu w liceum zostaliśmy podjęci bardzo smacznym obiadem, który zjedliśmy w przemiłym towarzystwie gen. Mirosława Hermaszewskiego (pierwszego i jak na razie jedynego polskiego kosmonauty) z rodziną z USA oraz dyrektorem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie panem Pawłem Pawłowskim. Po obiedzie zwiedzaliśmy muzeum a oprowadzającym był sam pan dyrektor Pawłowski. Na zakończenie wizyty złożyliśmy wiązankę kwiatów pod Pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt” w związku ze zbliżającym się Świętem Lotnictwa.

Zapraszamy do galerii foto z wizyty w Dęblinie: