UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Święto żołnierzy Wojska Polskiego

niedziela, 15, sierpień 2021

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, rocznicę Bitwy Warszawskiej a także Święto Matki Bożej Zielnej. Uroczystości miejskie rozpoczęto o godz. 9:30 pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności, gdzie delegacja Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku złożyła wiązankę kwiatów.

Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Akademickich oraz dyrektor Zbigniew Suszyński i wicedyrektorzy: Agnieszka Zdrojewska i Henryk Kierzkowski uczestniczyli w uroczystości przy pomniku Żołnierza Polskiego. Na włocławskich bulwarach odsłonięto tablice pamiątkowe w Alei Zasłużonych dla Włocławka, na których upamiętniono bohaterów Obrony Włocławka w 1920 roku: Wojciecha Józefa Gromczyńskiego, który dowodził obroną miasta; Michała Lubicz-Sawickiego, dowódcy II kompanii V batalionu kolejowego, który w 1920 roku zginął w walkach pod Włocławkiem oraz 17-letniej harcerki Ireny Jankowskiej zmarłej od ran poniesionych podczas rozdawania żywności i opatrunków żołnierzom walczącym w okopach na bulwarach. 

Z okazji Święta Wojska Polskiego składamy wyrazy szacunku i uznania wszystkim żołnierzom oraz życzenia satysfakcji w służbie dla Polski!