UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Spływ zakończony sukcesem

niedziela, 08, sierpień 2021

W sobotę, 7 sierpnia 2021 roku, zakończył się spływ kajakowy na trasie Włocławek - Westerplatte, zorganizowany przez Stowarzyszenie "NIEZAPRZESTANIEMY" z Włocławka. Spływ przebiegał pod patriotycznym hasłem "Obrońcom Wisły 1920 roku", dlatego patronat honorowy objął Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku.

Trzej panowie: Piotr Busz, Marek Jędrzejewski i Paweł Nowakowski podjęli się tego niezwykle trudnego zadania 1 sierpnia 2021 roku i o godz. 8:30 wyruszyli Wisłą kajakami w 270 km trasę z Włocławka do Westerplatte. Zakończenie spływu na Westerplatte odbyło się uroczyście pod pomnikiem Obrońców Wybrzeża. W uroczystości prócz kajakarzy-bohaterów wzięła udział delegacja Zespołu Szkół Akademickich z dyrektorem oraz uczennicami Zuzanną Karpińską i Agnieszką Kowalską, którzy złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów i zapalili okolicznościowe znicze.

Zapraszamy do galerii foto autorstwa Pawła Grabczewskiego.