UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Włocławek w strefie czerwonej

piątek, 16, październik 2020

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną będą mieli lekcje na odległość. Zmiany w funkcjonowaniu szkół ponadpodstawowych, placówek w kształceniu zawodowym i ustawicznym  będą obowiązywały od poniedziałku, 19 października 2020 r. do czasu obowiązywania strefy czerwonej na danym terenie. Przedszkola i szkoły podstawowe będą funkcjonowały tak jak dotychczas, chyba że w danej szkole czy przedszkolu decyzją sanepidu forma nauki zostanie czasowo zmieniona. ​​​​​

W Zespole Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku na nauczanie zdalne przechodzą klasy Akademickiego Technikum Wojskowego, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego nr 1. Szkoły podstawowe w ZSA pozostają w kształceniu stacjonarnym, dotychczasowym.

Nauczanie zdalne powinno być realizowane na platformie Microsoft 365 w aplikacji MS Teams, do której dostęp mają wszyscy nauczyciele i uczniowie lub w przypadku problemów technicznych  poprzez dziennik elektroniczny i komunikator Skype. Część  zajęć zdalnych może być również realizowana za pomocą poczty e-mail.