UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Służba Zwycięstwu Polski - 81 rocznica

niedziela, 27, wrzesień 2020

81 lat temu w oblężonej Warszawie utworzono Służbę Zwycięstwu Polski, był to zalążek Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku wystawili wartę honorową i poczet sztandarowy pod pomnikiem Armii Krajowej oddając hołd obrońcom ojczyzny.

Dzień 27 września jest także świętem Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystkim Żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej w dniu Ich święta życzymy sukcesów w służbie, pokonania wszelkich przeciwności oraz uznania i szacunku w społeczeństwie. Kadetom dziękujemy za postawę patriotyczną i upamiętnienie daru życia za wolną Polski. 
W artykule wykorzystano zdjęcia autorstwa Pani redaktor Natalii Sekleckiej z dziendobrywloclawek.pl. Zapraszamy do galerii foto.