UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Przysięga wojskowa absolwentów ZSA w Elblągu

niedziela, 06, wrzesień 2020

5 września br. w dwunastu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbyła się przysięga wojskowa dla absolwentów szkół objętych programem Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe w ramach skróconej służby przygotowawczej.

Absolwenci Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku szkolili się w Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. Objęło ono szkolenia podstawowe, m.in. strzeleckie, taktyczne, inżynieryjno-saperskie, a także z zakresu obrony przed bronią masowego rażenia, terenoznawstwa i łączności.
Nasi absolwenci Mateusz Gańczak i Bartosz Kaliński zostali wyróżnieni do złożenia przysięgi na sztandar jednostki a Patryk Wałęsa wyróżniony został listem gratulacyjnym płk Andrzeja Dudy, dowódcy jednostki w Elblągu.
Od poniedziałku, 7 września 2020, nasi absolwenci przejdą szkolenie specjalistyczne, którego zwieńczeniem będzie egzamin, kończący się uzyskaniem specjalności wojskowej wartownika. Jeśli zaliczą go pozytywnie, zostanie im nadany przydział mobilizacyjny, a co za tym idzie, będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej. Ci którzy się na to nie zdecydują, zostaną przeniesieni do rezerwy w stopniu szeregowego.
Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Ireneusza Wieczorka, wicedyrektora ZSA, który wraz z kadetkami Weroniką Baranowską i Klaudią Osińską reprezentowali szkołę na przysiędze.