UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

ZSA w hołdzie Obrońcom Włocławka

sobota, 15, sierpień 2020

W drodze na mogiłę 8 nieznanych Obrońców Wisły w Witoszynie-Łęgu, zajechaliśmy po raz drugi tego dnia pod pomnik Obrońców Wisły 1920 roku na włocławskim Zawiślu. Zapalone znicze jeszcze świeciły swoim blaskiem.

Uroczystość upamiętnienia 8 nieznanych Obrońców Włocławka pochowanych w mogile na cmentarzu ewangelickim w Witoszynie-Łęgu rozpoczęła się dokładnie o godz. 18:30 odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Wcześniej kadeci Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku zaciągnęli przy grobie Wartę Honorową. Wiązankę kwiatów złożyła pani poseł Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, dyrektor ZSA Zbigniew Suszyński, przedstawiciel posła Pawła Szramki, organizatorzy uroczystości Piotr Busz i Marek Jędrzejewski, przedstawiciele Konfederacji oraz kilkoro mieszkańców Włocławka. Cześć i Chwała Bohaterom!