UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

100 lecie Bitwy Warszawskiej we Włocławku

sobota, 15, sierpień 2020

Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku godnie uczcił Patrona szkoły uczestnicząc w wojewódzkich obchodach 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Delegacja szkoły z dyrektorem na czele złożyła wiązankę kwiatów na grobie poległych obrońców Włocławka na włocławskim Zawiślu, gdzie uczestniczył również sztandar szkoły. Następnie poczet sztandarowy ZSA uczestniczył w wojskowej części uroczystości przed Bazyliką Katedralną oraz w mszy świętej, którą koncelebrował ks. biskup Wiesław Mering. Kolejnym punktem wojewódzkich uroczystości było odsłonięcie na budynku delegatury Urzędu Marszałkowskiego, tablicy poświęconej bohaterom Cudu nad Wisłą, gdzie prócz sztandaru ZSA zaciągnęliśmy wartę honorową. Zapraszamy do galerii foto z uroczystości autorstwa p. Pawła Grabczewskiego.