UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

100 lecie Zaślubin Polski z Bałtykiem w Pucku

środa, 12, luty 2020

W dniach 10 - 11. 02. 2020 roku delegacja uczniów klas mundurowych ZSA im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku wraz z wicedyrektorem Ireneuszem Wieczorkiem i nauczycielem przedmiotów wojskowych ppłk rez. Dionizym Budziszewskim reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie na obchodach „100-lecia Zaślubin Polski z Morzem" w Pucku.

Wyjazd ufundował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Pan Piotr Całbecki, który zaprosił do udziału naszą szkołę. Uroczystości uświetniła wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który w przemówieniu oddał hołd Kaszubom, którzy o Polskę i polskość walczyli, a także wiernie służą Polsce i Bałtykowi. W czasie pobytu kadeci mieli okazję spotkać się z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych RP generałem Jarosławem Mika, a także z arcybiskupem gen. dyw. Sławojem Leszkiem Głódziem. Pobyt zakończył się wykładem na temat”100-lecie Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski”. Dziękujemy Panu Marszałkowi za możliwość uczestniczenia w ważnej dla Polski i Polaków uroczystości.