UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Reprezentacja ZSA w Golubiu-Dobrzyniu

piątek, 17, styczeń 2020

Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotra Całbeckiego 50 osobowa reprezentacja Zespołu Szkół Akademickich uczestniczyła w uroczystościach 100 lecia powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. Głównym punktem była inscenizacja wkroczenia Błękitnej Armii generała Hallera do Golubia, przygotowana przez stuosobową grupę rekonstrukcyjną. Żywa lekcja historii i patriotyzmu.

ZSA reprezentowała 46 osobowa grupa wyróżnionych uczniów oraz dyrektor, wicedyrektor i 2 nauczycieli klas mundurowych. W wydarzeniu uczestniczyli tłumnie mieszkańcy regionu. Uroczystości objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do galerii foto!