UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Wysokie loty naszych uczniów - Drzwi Otwarte Aeroklubu Włocławskiego

wtorek, 12, listopad 2019

100-lecie Aeroklubu Polskiego i 60-lecie Aeroklubu Włocławskiego było okazją do zorganizowania okolicznościowej wystawy w Zespole Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku we wtorek, 5 listopada 2019r.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów a w dniu 9 listopada 2019 roku dziewięcioro kadetów klas mundurowych Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku odbyło loty treningowe na szybowcach Bocian i Puchatek oraz Cesna 172. Szkoła współpracuje z Aeroklubem Włocławskim w ramach podpisanego porozumienia, dlatego uczniowie mogą uczestniczyć w corocznych międzynarodowych imprezach sportowych organizowanych przez Aeroklub Polski i Aeroklub Włocławski. Porozumienie zawiera szkolenie praktyczne i teoretyczne z zakresu lotnictwa sportowego. Kadeci zdobywają także licencje sędziów międzynarodowych modeli szybowcowych i kosmicznych. Współpraca z Aeroklubem Włocławskim cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży pragnącej przeżyć przygodę i przy okazji zdobyć szlify wolontariusza. Zapraszamy do galerii foto z obydwu wydarzeń.