UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Delegacja ZSA w Operze Nova w Bydgoszczy na Centralnych Obchodach Święta Administracji Wojskowej

środa, 30, październik 2019

W 2018 roku Centralne Obchody Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej odbyły się w Krakowie w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila”. W tym roku na zaproszenie szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy płk Tomasza Dominikowskiego na centralną uroczystość wojskowi z całego kraju zjechali do bydgoskiej Opery Nova. Zaproszono również delegację Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku.

Udział w uroczystościach w Bydgoszczy wzięli przedstawiciele Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, szefowie Wojewódzkich Sztabów Wojskowych, przedstawiciele służb mundurowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem tegorocznych centralnych obchodów święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej był Szef Zarządu Organizacji i Uzupełnień P-1 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy a także Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i dyrektorzy wyróżnionych przez Komendanta Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Akademickich reprezentował dyrektor Zbigniew Suszyński, który otrzymał statuetkę "Przechodzący przez rzekę" - symbol Bydgoszczy, ppłk Dionizy Budziszewski - nauczyciel edukacji wojskowej i 10 uczniów klas wojskowych ZSA.