UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Przyjaciel dzieci Janusz Korczak w ZSA

poniedziałek, 16, wrzesień 2019

Trzecia klasa technikum wojskowego uczestniczyła w spotkaniu z  Przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Janusza Korczaka, Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008-2018, Markiem Michalakiem, który wygłosił wykład pt. „Janusz Korczak – bardziej lekarz czy pedagog?”.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele środowisk pedagogów, samorządowców, wychowawców, pracowników służb socjalnych, nauczycieli, studentów i uczniowie Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku. Spotkanie odbyło się w jedynej w mieście i regionie sali dydaktycznej im. Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej. Poprowadził je opiekun Koła Naukowego „Warsztaty Korczakowskie” dr Ireneusz Pyrzyk, prof. nzw Kujawskiej Szkoły Wyższej.

Po wykładzie tytułem Honorowego Członka Koła Naukowego „Warsztaty Korczakowskie” wyróżniona została Zastępca Prezydenta Włocławka Pani Domicela Kopaczewska. Tytuł przyznawany jest osobom, które w swojej działalności popularyzującą idee pedagogiczne Janusza Korczaka. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii foto.