UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Pierwsze miejsce ZSA w Toruniu

piątek, 13, wrzesień 2019

W dniu 13 września br w Toruniu, już po raz trzeci odbyły się Zawody Historyczno-Obronne „Bieg Zesłańca - 3” dla uczniów klas szkół o profilu mundurowym.  Do rywalizacji przystąpiły najlepsze drużyny naszego województwa zaproszone przez organizatorów: Urząd Marszałkowski w Toruniu i Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów.

W części historyczno-patriotycznej zapoznano uczniów z martyrologią społeczeństwa regionu toruńskiego w rejonie Barbarki i Fortu VII oraz odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Zesłańcom Sybiru. Część sportowo-proobronna, to między innymi marszobieg wg. mapy, marszobieg wg. azymutu, wynoszenie rannego z pola walki, znajomość sprzętu wojskowego. Po wyczerpującej i sportowej walce, drużyna reprezentująca Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku zdobyła I miejsce. Zespołem kierował i przygotował do zawodów nauczyciel przedmiotów wojskowych ppłk Dionizy Budziszewski. Gratulujemy postawy i zaprezentowanych umiejętności.  Szkołę w w/w imprezie reprezentowali następujący uczniowie:

  1. Wałęsa Patryk – klasa 3 Ag
  2. Kielecki Dominik – klasa 3 Ag
  3. Rosiak Jakub – klasa 3 Ag
  4. Ciesielski Dawid – klasa 3 TAg
  5. Żakowska Klaudia – klasa 2 TAg

Gratulujemy drużynie kolejnego sukcesu i zapraszamy do galerii foto.