UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Dyrektor ZSA w Urzędzie Marszałkowskim

czwartek, 08, sierpień 2019

Dyrektor Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku uczestniczył, na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego, w spotkaniu poświęconym promocji idei ratownictwa wodnego wśród młodzieży szkolnej. Spotkanie reprezentantów WOPR, Straży Pożarnej, ZHP i ZSA otworzył  Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Pan Piotr Całbecki.

W spotkaniu uczestniczyli:  Maciej Banachowski, prezes Kujawsko-Pomorskiego WOPR; Piotr Tomaszewski, dyrektor zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych; Jerzy Gębara, komendant Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP a także przedstawiciele Sił Zbrojnych RP: płk Tomasz Dominikowski, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy; płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej; ppłk Mariusz Marciniak, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Toruniu oraz prezes Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów, Roman Kłosiński. Gospodarzem i inicjatorem spotkania był pan Eugeniusz Lala, kierownik Biura Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego. Spotkanie było bardzo owocne dla Zespołu Szkół Akademickich, dyrektor ZSA nawiązał kontakty, dzięki którym, uczniowie  będą mogli zdobywać uprawnienia "Młodszego Ratownika WOPR", "Ratownika WOPR", "Ratownika Wodnego" i certyfikat Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. To wszystko będzie dostępne dla młodzieży Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku w roku szkolnym 2019/2020.