UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Absolwenci ZSA otrzymali pierwsze powołania do wojska

poniedziałek, 08, lipiec 2019

Absolwenci klasy mundurowej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku otrzymali powołania do zasadniczej służby wojskowej i 15 sierpnia 2019 roku w Morągu złożą przysięgę wojskową.

Są to absolwenci klasy mundurowej, która uczestniczyła w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej "Certyfikowanych Pionów Wojskowych Klas Mundurowych" w szkołach ponadgimnazjalnych. Po 4 tygodniowym przeszkoleniu w jednostce wojskowej 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Morągu staną się żołnierzami rezerwy i już we wrześniu mogą ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej. Powołania absolwentom szkoły wręczył szef wydziału WKU mjr Jacek Tobera w obecności dyrektora ZSA Zbigniewa Suszyńskiego.
Foto: M. Grabczewska