UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Obóz szkoleniowy na poligonie w Łojewie

sobota, 18, maj 2019

W dniach 13-17 maja 2019 roku kadeci klas wojskowych (2 A Liceum Ogólnokształcącego, 3 Technikum Wojskowego) Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku przebywali na obozie szkoleniowym w ramach przedmiotu „Edukacja wojskowa” Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych Ministerstwa Obrony Narodowej.

W czasie pobytu podnosili swoje umiejętności z taktyki, łączności, szkolenia strzeleckiego, terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy pola walki. Zajęcia przygotowali żołnierze 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu pod kierownictwem mjr. Sylwestra Ludwiczaka. Na terenie Przykoszarowego Ośrodka Szkolenia w Łojewie przez pięć dni kadeci dowodzeni przez st. chor. sztab. Dariusza Nowaka z zaangażowaniem realizowali zaplanowane w szczegółach zajęcia. Pogoda nie rozpieszczała, ale chęć doskonalenia wojskowego rzemiosła jest silniejsza od ludzkich słabości. Młodzież potrzebuje wyzwań, potrzebuje sprawdzenia granicy własnych możliwości. Na zakończenie pobytu wszyscy kadeci otrzymali certyfikaty ukończenia praktycznego szkolenia w ramach programu pilotażowego.
Tekst i foto: I. Wieczorek