UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Kadeci klas mundurowych w Toruniu

piątek, 31, maj 2019

W dniu 31 maja 2019 roku kadeci klas wojskowych Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku z dyrektorem szkoły i nauczycielami klas mundurowych uczestniczyli w szkoleniu  zorganizowanym z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Odbyło się ono w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego oraz  Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów. Kadeci doskonalili swoje umiejętności w zakresie topografii, budowy i posługiwania się bronią strzelecką, łączności oraz OPBMR. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszył się zaprezentowany przez instruktorów systemem szkolenia strzeleckiego Śnieżnik.