UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

3 miejsce kadetów w Bydgoszczy

środa, 29, maj 2019

W dniu 28. 05. 2019 roku kadeci Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku brali udział w zawodach sportowo-obronnych województwa kujawsko-pomorskiego zajmując po zaciętej walce trzecie miejsce.

W zawodach brało udział 12 szkół, które starały się zdobyć prawo wyjazdu na V Centralny Przegląd Klas Mundurowych  Żagań 2019. Rywalizacja młodzieży była bardzo wyrównana i stała na bardzo wysokim poziomie. Trzecie miejsce zadowala, ale były także sukcesy indywidualne. W strzelaniu z karabinka sportowego kbks, pierwsze miejsce zajął Krzysztof Smoliński z wynikiem 50 pkt. (na 50 możliwych), a Adam Lewandowski drugie miejsce z takim samym wynikiem (decydowała centralna przestrzelina). W rzucie granatem (RG 42) drugie miejsce z wynikiem 47,5 metra (tylko 0.5 m krótszym od mistrza) zajął nasz kadet Patryk Wałęsa. Trzeba się cieszyć z osiągnięć i zabrać do jeszcze solidniejszej pracy. Dziękuję wszystkim kadetom za sportową postawę w trudnych warunkach pogodowych.

Tekst i foto: I. Wieczorek