UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

II Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych w PUK Arena Lipno

niedziela, 19, maj 2019

W dniach 16-17 kwietnia na obiektach PUK Areny Lipno odbył się kolejny już II Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych o Miecz Króla Kazimierza. Cykliczna impreza o charakterze sportowo-obronnym cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży klas mundurowych z województw mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Do Turnieju zgłosiło się 28 drużyn (3-osobowych). Celem przedsięwzięcia było kształtowanie ducha rywalizacji sportowej, edukacji obronnej oraz postaw patriotycznych wśród młodzieży. Turniej objęty był honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Michalak, Weronika Baranowska, Jagoda Nowińska, Daniel Kowalewski, Jakub Karasiński, Mikołaj Paczkowski, Paweł Betliński, Krystian Piasecki (wszyscy z klasy 1 TB) oraz Michał Popieliński z klasy 1 TA. Pierwszoklasiści w konfrontacji ze starszymi kolegami i koleżankami zaprezentowali się dobrze, zajmując lokaty w środku klasyfikacji zespołowej. Doświadczenia nabyte w tym turnieju z pewnością zaowocują w przyszłych przedsięwzięciach.