UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja w ZSA

wtorek, 30, kwiecień 2019

Ostatni dzień nauki przed długim majowym weekendem był okazją do uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia była inscenizacją odegraną przez uczniów, których przygotowała pani Monika Jeske, nauczyciel historii i WOS-u. Była to piękna i żywa lekcja naszej historii.

Uczniowie chcąc oddać ducha tamtych czasów, odegrali role twórców i uczestników Sejmu Czteroletniego, Sejmu Wielkiego z lat 1788- 1792. W rolach głównych wystąpili następujący uczniowie:

Klasa I TB: Paweł Betliński, Katarzyna Czerwińska, Jakub Karasiński, Daniel Kowalewski. Klasa I TC: Oliwia Czapska, Iga Wiśniewska, Gabriela Raczkowska, Łukasz Zabłotowicz. Klasa II A LO: Oliwia Siwińska, Magdalena Nastachowska, Alicja Orzechowska, Anna Skrzypińska, Justyna Ziólkowska, Mateusz Kupiec, Sławosz Renda, Jakub Wierciach, Jakub Pawlak, Jakub Zaleski, Patryk Wałęsa.

Scenografia akademii to dzieło uczniów: Alicji Guzowskiej, Kacpra Wojciechowskiego, Oli Krasuckiej i Nikoli Szudzikowskiej.

Jakub Graczyk z klasy I TC zapewnił oprawę muzyczną a Damian Górczyński i Jakub Rosiak czuwali nad sprawami technicznymi.

Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie klasy III T: Kinga Majchrzak, Eliza Szydłowska i Krzysztof Smoliński.

Koordynatorem i organizatorem uroczystej akademii była pani Monika Jeske.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Zapraszamy do galerii foto.