UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Pożegnanie abiturientów ZSA 2019

piątek, 26, kwiecień 2019

W dniu dzisiejszym, tj. 26 kwietnia 2019 roku, w auli nr 50 Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego nr 1. Klasa IIIA LO to klasa mundurowa biorąca udział w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej, a klasa IIIS to klasa piłki nożnej mistrzostwa sportowego.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili znakomici goście z rektorem Kujawskiej Szkoły Wyższej prof. Stanisławem Kunikowskim na czele. Prezydenta Miasta Włocławek reprezentowała pani Anna Piętka z Urzędu Miasta. Byli tez inni dostojni goście: mjr Stanisław Dykowski, zastępca komendanta WKU, podinsp. Piotr Barczak, przedstawiciel KM Policji, bryg. Dariusz Krysiński reprezentował państwową Straż Pożarną, ppłk Marcin Piwowarczyk reprezentował dowódcę 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Terytorialnej, plut. Kamil Laskowski, szkolący naszych uczniów na poligonie, reprezentował dowódcę 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, a także płk dr Jan Pilarski ze Stowarzyszenia Saperów Polskich we Włocławku i st. chor. szt. Andrzej Ossowski - prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego we Włocławku.

Przybyłych na uroczystość dostojnych gości, nauczycieli, rodziców i bohaterów tego dnia Absolwentów powitał dyrektor ZSA p. Zbigniew Suszyński.

Okolicznościowe listy: List rektora KSW do maturzystów - List dowódcy 2 Pułku Inżynieryjnego

Zapraszamy na relację fotograficzną z uroczystości.