UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Porozumienie z 20. Brygadą Zmechanizowaną w Bartoszycach

poniedziałek, 25, luty 2019

W dniu 25 lutego 2019 roku na terenie 20. Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach odbyło się spotkanie gen. bryg. Jacka Ostrowskiego z przedstawicielami Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku oraz sześcioma innymi szkołami bedącymi w programie pilotażowym Ministerstwa Obrony Narodowej.

Celem tej wizyty było podpisanie porozumienia dotyczącego realizacji trzeciego etapu szkolenia wojskowego dla kadetów kończących pierwszy cykl Pilotażowego Programu Wspierania Szkół Ponadgimnazjalnych Prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Pierwsi absolwenci Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku złożą przysięgę wojskową 16 sierpnia 2019 roku w jednostce wojskowej w Morągu. Dyrektor ZSA, na pamiątkę spotkania, wręczył dowódcy 20 Brygady Zmechanizowanej - gen. Ostrowskiemu, książkę Tomasza Dzikiego "Włocławek 1920. W obronie Wisły".