UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Uczniowie ZSA na zajęciach z edukacji wojskowej

wtorek, 15, styczeń 2019

W dniu 13 grudnia br. na terenie Ośrodka Ćwiczeń Łojewo należącego do 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, uczniowie Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku (klasa 2 A Liceum Ogólnokształcącego oraz 3 Technikum Wojskowego) odbyli szkolenie wojskowe w ramach II edycji Pilotażowego Programu Wspierania Szkół Ponadgimnazjalnych Prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.W dniu 13 grudnia br. na terenie Ośrodka Ćwiczeń Łojewo należącego do 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, uczniowie Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku (klasa 2 A Liceum Ogólnokształcącego oraz 3 Technikum Wojskowego) odbyli szkolenie wojskowe w ramach II edycji Pilotażowego Programu Wspierania Szkół Ponadgimnazjalnych Prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

W ramach szkolenia uczniowie nabywali umiejętności z zakresu taktyki i szkolenia strzeleckiego. Ćwiczyli między innymi techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych, a także działania taktyczne pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej.