UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Wyróżnienia dla naszych uczniów na obozie szkoleniowym w Olsztynie

poniedziałek, 03, grudzień 2018

Troje uczniów Akademickiego Technikum Wojskowego w Zespole Szkół Akademickich we Włocławku: Weronika Baranowska, Roksana Spychalska i Kacper Chrżąszcz zostali indywidualnie wyróżnieni na obozie szkoleniowym w Olsztynie. Ponadto Roksana dostała nagrodę za najlepsze wyniki w strzelaniu.

W dniach 27-30 listopada 2018 roku w Olsztynie, młodzież klas wojskowych Zespołu Szkół Akademickich im Obrońców Wisły 1920 roku uczestniczyła w czterodniowym obozie szkoleniowym dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe, zakwalifikowanych do „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. Obóz zorganizowany był przez Ligę Obrony Kraju we współpracy z Biurem ds. Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Zajęcia zgodne z treścią przedmiotu „Edukacja wojskowa” obejmowały między innymi: podstawy musztry, rozpoznanie wojskowe, terenoznawstwo, taktykę, szkolenie medyczne (użycie opaski uciskowej, ewakuacja, meldunek MEDEVAC, CASEVAC), łączność, OPBMR, szkolenie strzeleckie oraz zajęcia praktyczne na strzelnicy z wykorzystaniem broni strzeleckiej małokalibrowej i centralnego zapłonu. Kadeci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem przeszli przez cały cykl szkolenia podnosząc swoje umiejętności.

Zapraszamy do relacji foto p. Ireneusza Wieczorka