UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Obchody Święta Szkoły 2018

środa, 14, listopad 2018

Dzisiaj uroczyście obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i dwuletnią rocznicę wręczenia szkole sztandaru przez ówczesnego Ministra Obrony Narodowej pana Antoniego Macierewicza. Na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiliśmy Święto Szkoły obchodzone corocznie w listopadzie.

W uroczystej akademii wzięli udział dostojni goście: pan Kamil Kołata, reprezentujący panią poseł na Sejm RP dr Joannę Borowiak; dyrektor Biura ds. Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej, pan dr Waldemar Zubek; pani Dorota Dzięgielewska, dyrektor delegatury Urzędu Wojewódzkiego, reprezentująca wojewodę kujawsko-pomorskiego; generał dyw. Andrzej Lelewski; Szef Wydziału WSzW w Bydgoszczy, ppłk Maciej Sandomierz; Komendant WKU we Włocławku, ppłk Grzegorz Tucholski; zastępca dowódcy 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego, ppłk Sławomir Szwemin; dowódcę Garnizonu Toruń reprezentował kpt Sebastian Kottas; pan bryg. Dariusz Krysiński reprezentował Państwową Straż Pożarną; komendanta Straży Miejskiej reprezentował dr Piotr Siębida; pani Grażyna Troszyńska, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku; pani Teresa Marek, wicedyrektor KP CEN we Włocławku; prezes Stowarzyszenia Saperów Polskich, pan płk dr Ryszard Chodynicki; prezes Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, pan st. chor. szt. Andrzej Ossowski; Swoją obecnością zaszczycił uroczystość pan Szymon Szynkowski, siostrzeniec Cichociemnego Antoniego Iglewskiego "Ponara", który jest Patronem klas mundurowych ZSA. Pan Szynkowski podarował szkole portret swojego wujka. Byli też przedstawiciele świata nauki: pan dr Tomasz Dziki, autor książki "Włocławek 1920. W obronie Wisły", który wygłosił prelekcję o tematyce patriotycznej; pan Jerzy Nowacki, prezes Kujawsko-Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tych uroczystych chwilach nie zabrakło również przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, czyli Kujawskiej Szkoły Wyższej: pani prof. Lidia Marszałek, pełnomocnik rektora KSW ds. kształcenia; pan prof. Henryk Stępień, dziekan Wydziału Zamiejscowego w Nowym Targu, pełnomocnik rektora KSW ds. rozwoju, pan dr inż. Adam Rejmak, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych KSW, nauczyciel w ZSA. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście z Litwy i Łotwy, którzy przekazali szkole pamiątkowe ryngrafy swoich organizacji i w towarzystwie przedstawiciela MON st. chor. szt. Jacka Leśniaka zwiedzali naszą szkołę.

Zapraszamy do foto galerii z uroczystości: