UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

79. rocznica aresztowania bł. bpa Michała Kozala, włocławskich księży i nauczycieli

środa, 07, listopad 2018

Mszą św. w Katedrze Włocławskiej i procesją do miejsca uwięzienia uczczono bł. bp Kozala, księży, kleryków i nauczycieli aresztowanych przez gestapo w 1939 roku. Mszy świętej przewodniczył Biskup włocławski Wiesław Mering w asyście ks. bp Stanisława Gębickiego, ks. pracowników Kurii Diecezjalnej, profesorów Wyższego Seminarium Duchownego, proboszczów i księży z włocławskich parafii.

Obecne były siostry zakonne, przedstawiciele młodzieży szkolnej włocławskich szkół: Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku z dyrektorem Zespołu, Zespołu Szkół im. ks. Jana Długosza, Liceum Ziemi Kujawskiej, Liceum Marii Konopnickiej, harcerze i zgromadzeni wierni. Po liturgii mszy świętej zgromadzeni udali się w procesji pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Meringa do miejsca uwięzienia bł. bp. Kozala, kapłanów, profesorów, alumnów WSD i nauczycieli. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.