UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

ZSA szóstą szkołą mundurową w Polsce

sobota, 06, październik 2018

W dniach 30 września do 6 października 2018 roku na poligonie Karliki odbywał się IV Centralny Zlot Klas Mundurowych - Żagań 2018. Głównym celem zlotu było wyłonienie najlepiej wyszkolonej w 2018 roku szkoły prowadzącej klasy mundurowe w Polsce. W Zlocie uczestniczyły reprezentacje 16 szkół, które wygrały eliminacje wojewódzkie. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowała nasza szkoła, czyli Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku. W ciężkiej rywalizacji zajęliśmy w punktacji generalnej 6 miejsce, pokonując przedstawicieli 10 województw.

Jednym z celów Zlotu, prócz współzawodnictwa i rywalizacji sportowej, kształtowania u młodzieży umiejętności i cech charakteru niezbędnych do pracy w zespole, było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W rywalizacji uczestniczyły zespoły w składzie od 24 do 30 uczniów, naszą szkołę reprezentowało 30 zawodników. Zapraszamy do galerii foto ze Zlotu - kliknij foto poniżej.

Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Ciesielska, Mateusz Gańczak, Mikołaj Lewandowski, Eryk Wiśniewski, Marcin Ostrowski, Patryk Wałęsa, Dominik Kielecki, Dawid Ciesielski, Adam Lewandowski, Błażej Kaniewski, Szymon Sierakowski, Mikołaj Jakimec, Konrad Grochocki, Wiktor Mordaszewski, Patryk Nowak, Monika Markowska, Weronika Sierakowska, Patrycja Modrzejewska, Aleksandra Olkiewicz, Damian Sarnowski, Dominika Krasucka, Michał Popieliński, Julia Matusiak, Bartosz Kaliński, Magdalena Kulpa, Magdalena Nastachowska, Angelika Dudzińska, Martyna Zalewska, Justyna Ziółkowska, Anna Przybysz.
Opiekunowie: Zbigniew Suszyński - dyrektor ZSA i Ireneusz Wieczorek - koordynator klas mundurowych ZSA.