UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Piknik Niepodległości - Wojewoda Kujawsko-Pomorski na stoisku ZSA

sobota, 30, czerwiec 2018

Piknik Niepodległości we Włocławku zorganizowany został w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku został zaproszony do udziału przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - Dowódcę Garnizonu Bydgoszcz gen. bryg. Dariusza Łukowskiego.

Uroczystości we Włocławku rozpoczęła o godz. 11:00 msza św. we włocławskiej Katedrze w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Włocławskiej Ks. Bpa Wiesława Meringa. W mszy św. wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, radni, mieszkańcy Włocławka oraz poczty sztandarowe wszystkich służb mundurowych i poczet Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku. W godz. 13:00 - 18:00 na terenie wokół Hali Mistrzów trwał rodzinny piknik, który uświetniła wystawa sprzętu wojskowego m. in. czołgi Leopard, grupy rekonstrukcji historycznej, występy zespołów wokalnych i orkiestry wojskowej z Bydgoszczy oraz stoiska służb mundurowych, jednostek wojskowych i organizacji proobronnych. Stoisko Zespołu Szkół Akademickich cieszyło się bardzo dużą popularnością, chętnie odwiedzane przez młodych i starszych ale również przez wojewodę kujwsko-pomorskiego i wysokiej rangi oficerów Wojska Polskiego. Zapraszamy do relacji foto autorstwa  Z. Suszyńskiego i I. Wieczorka