UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

Reprezentacja ZSA wyjeżdża na Litwę

środa, 16, maj 2018

Wielkie wyróżnienie dla Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku. Reprezentacja szkoły weźmie udział w międzynarodowym obozie dla młodzieży szkół mundurowych zorganizowanym na Litwie. Polskę będą reprezentować dwie szkoły, w tym ZSA.

W dniach 22-29 Lipca 2018 r. odbędzie się, organizowany w Republice Litewskiej, międzynarodowy obóz młodzieży „Žalgiris 2018”. Obóz tego typu organizowany jest corocznie i ma na celu wzmacnianie współpracy międzynarodowej poprzez pogłębienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i obrony. Jednocześnie stanowi płaszczyznę umożliwiającą promowanie przywództwa i podwyższania sprawności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Daje również możliwość doskonalenia znajomości języków obcych.

W ramach realizowanej współpracy międzynarodowej Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej, zaproszenie do udziału w ww. obozie otrzymała również polska młodzież z klas o profilu wojskowym. W tegorocznej edycji strona Polska otrzymała zgodę na skierowanie 20-osobowej grupy młodzieży.

W wyniku przeprowadzonej analizy wyłonione zostały dwie placówki dydaktyczne, które spełniają kryteria do udziału w obozie:

1)      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Św. Antoniego 29, 97 - 200 Tomaszów Mazowiecki;

2)      Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku, ul. Okrzei 94 a, 87 - 800 Włocławek.

W związku z powyższym na Litwę wyjedzie 10 osobowa reprezentacja uczniów ZSA i dyrektor placówki Zbigniew Suszyński. Jest to wielkie wyróżnienie dla Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, gdyż w Polsce funkcjonuje ponad 600 szkół z klasami mundurowymi. Zespół Szkół Akademickich uczestniczy również w programie pilotażowym MON i prowadzi Pion Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.